Alue vs. Sisyfos – Bludný balvan vrací úder (1)

Je tomu už nějaký ten pátek, co sympatická blondýna Aluška provozující esoterický blog Aluška.org, získala ocenění Bludný balvan. Ceny za zvláštní zásluhy v oblasti matení veřejnosti si zjevně velmi váží a své krásné bronzové místo také často zmiňuje v různých souvislostech.

Jako reakci natočila přes hodinu dlouhé video

Alue vzkazuje Sisyfu: „Lžete a překrucujete. Pravdu mám já, zde jsou důkazy!“

kde obhajuje své názory a detailněji rozebírá techniky které propaguje.

Cílem článku bude probrat se tímto neuvěřitelným balastem sestávajícím z překrucování, osočování, logických klamů i naprosté ignorace. Nejde z mé strany o zbytečný útok, jen zvedám hozenou rukavici. Autorka vyzvala představitele spolku předávající Bludné balvany, ovšem ti se, pokud vím, do dnešního dne nevyjádřili. Těžko jim to někdo může mít za zlé, vzhledem k obsahu videa.

O koho jde?

Ublíženou stranou je autorka blogu Aluška.org – věděním ke svobodě, slečna Karolína Loskotová.

Foto převzato z blogu.

Nechává si říkat Alue (je možné, že toto je opravdu její jméno, jak sama uvedla) nebo Aluška (takto ovšem jen pro přátele a lidi, které má ráda). Pro povahu článku jsou další osobní informace nepodstatné, zůstaňme tedy jen u těchto střípků. Možná ještě pro případné zájemce odkazy na výpis z whois či rejsříku firem.

Přejděme k aktérům na druhé straně. Oním obžalovaným subjektem je spolek Sisyfos, klub českých skeptiků. Na první pohled je zřejmé, že nejde o nicotnou skupinu nazdárků. Pro náš příběh je důležitý RNDr. Jiří Grygar, CSc. a paní Věra Nosková.

O co jde?

Sisyfos uděluje od roku 1999 anticenu Bludný balvan. Jde o ocenění jednotlivce či družstev za pseudovědeckou činnost. V roce 2011 vyhrála bronzový balvan (třetí místo) právě Alue za

Propagaci přímého hledění do Slunce „pro lepší zrak a odblokování mozku“

Online záznam předávání je k dispozici zde od času 30:10.

Aluška se cítila poškozena, tak odpověděla skrz video nahoře. Je velmi důležité i v její další kariéře, neboť je to poprvé, co odhalila svou tvář. Dnes už celkem běžně komunikuje s lidmi přes svůj youtube kanál, kde dále pokračuje v tom, čemu říká „Pravdu mám já, zde jsou důkazy!“.

Jdeme na to!

V Aluině Aluelině (víte, proč to nejde skloňovat? Protože to není česky. Důležitá informace na později, zapamatujte si ji!) Karolínině odpovědi je tolik kiksů, že poslouží i čistě pro zábavu jako (v pravdě jednoduché) logické cvičení. Rozebírám ho kousek po kousku, vždy od konkrétního času. Užijte si čtení a sledování videa!

Ještě si dovolím malou vsuvku. Pokud z videa devatenáctileté stěžovatelky dostáváte nepříjemný pocit ohledně hladiny její ignorace, povýšenosti, nedostatku respektu či snad zabedněnosti, nejste v tom sami. Zkuste překousnout její dikci a přetrpět arogantní projev. Zkuste si třeba říkat, že je jen poprvé před kamerou krapet nervózní.

A teď už video kousek po kousku…

1:18
Začínáme zostra. Musím říct, že člověk který se pustí s kamennou tváří do obhajoby svých názorů před vědci větou

„Sem si chodím povídat s dévy stromů, s vílami, se skřítky, …“

má můj obdiv.

2:45
Alue uvádí diváka do problematiky výtkami proti Sisyfovi. Uslyšíme, že „překroutil hodně věcí“, či že „hodně lhal“. Dále se dozvíme, že chce dokázat svou pravdu a předvést důkazy. V této chvíli jsem zbystřil. Vždy si rád poslechnu krásně plynoucí, neprůstřelnou argumentaci, speciálně když jde o konkrétní kritiku daného problému. No, asi je zbytečné uvádět, jak jsem byl nakonec zklamán. Tedy, úplně nakonec vlastně královsky pobaven.

3:30
Autorka napadá Sisyfos hodnocením „hloupost“ a „buranství“, „spolek lidí, kteří si myslí, že všemu rozumí“ a uvádí, že by se měli chovat slušně. Tato část na mě zapůsobila hlavně proto, že se o generaci mladší a nezkušená blondýna, oproti lidem, kterým výtky směřuje, sama později proviní proti všem. Je to podivný kontrast i proto, že samotná Alue vystupuje jako neuvěřitelně sluníčková a positivní bytost.

4:00
Alue odkazuje na řeč přednesenou (a pravděpodobně i napsanou) paní Věrou Noskovou. Přepis je k dispozici zde. Dozvíme se, že je paní Věra středoškolsky vzdělaná a napsala šest knih „což je velmi pěkné“ (?). Na celou řeč se budu já i Aluška hojně odkazovat.

5:00
Autorka oznamuje, že balvan dostala za „Propagování hledění do slunce za lepší zrak a odblokování mozku“. Toto je další velmi důležité sdělení. Zapamatovat!

6:25
Autorka kritizuje výsměch Sisyfáků směrem k tvrzení, že lidské tělo získává vitamíny přes sluneční záření. Paní Věra Nosková cituje z webu větu

„Nebudeš tomu věřit, ale dívání se do slunce léčí zrak a nejen to, nabíjí tělo vitamíny.“

Nic víc, nic míň. Určitě vidíte větší než nepatrný rozdíl mezi Karolíninou verzí toho co údajně zaznělo

„lidské tělo získává vitamíny přes sluneční záření“

oproti tomu co doopravdy zaznělo

„nebudeš tomu věřit, ale dívání se do slunce léčí zrak a nejen to, nabíjí tělo vitamíny“.

Celá následující část videa, kde autorka cituje Wikipedii, je tedy zcela irelevantní. Protože to není naposledy, kdy argumentuje proti věcem které nezazněly, rovnou tuto vlastnost definujme – jde o použití logického klamu jménen straw man. Arogantní završení své přednášky stylem „na Wikipedii máte napsáno, že vitamín D vzniká přes sluneční záření a vy se tomu smějete“ je pak už jen třešinkou na dortu.

8:20
V tomto čase zazní úryvek článku pána Jiřího Maška adresovaného přímo Alue. Uvádí se zde, že hledění do slunce nevymyslela ona. No, nic takového v prohlášení Sisyfa nezaznělo, proto může znít důraz na tento fakt poněkud irelevantně. Vzpomínáte na jednu z věcí, kterou jste si měli doteď zapamatovat? Alue kolem času 5:00 sama čte, že jí Sisyfos obdaroval na základě propagace dané metody.

10:05
Zazní autorčina stížnost, že Sisyfos neuvedl o metodě hledění do slunce spoustu důležitých faktů. Ptám se, proč by měl? Jde o velmi jednoduše dohledatelné informace, které jistě není nutné číst při ceremoniálu předávání cen. Dle mého názoru Alue nevznikla žádná škoda neuvedením tak důležitých poznatků, jakými jsou vhodné časy koukání do slunce. Bludný balvan by byl po zásluze jistě její i tak.

10:55
V této části si povšimněte posunu v rétorice. Od „za to, že propaguji hledění do slunce“ se sama autorka přesunula k „Sisyfos mě uvádí jako někoho, kdo to snad vymyslel“. Trvalo tedy celých šest minut, než začala pomaličku přetáčet význam slov, které sama řekla.

11:20
„Indové tady byli dávno před nějakým Sisyfem“ je autorčin výrok použit snad jako důkaz kvality metody hledění do slunce, kterou vymysleli. Úchvatná logika. Odborně se tomuto argumentu říká irelevantní závěr.

Autorka uzavírá promluvu do duše sdělením „Já, na rozdíl od Sisyfa, se nevysmívám odkazu našich předků“. Toto je střela mimo. Vědec vždy navazuje na práci někoho před ním a využívá tak jeho výsledky či postupy. Respektovat předky a mít úctu k jejich práci, je pro vědu tak nějak samozřejmé. Pokud jde o konkrétní Indickou myšlenku o hledění do slunce, můžu dát k dobru též nějakou tu starou, na kterou je třeba pohlížet více než kriticky – bílá rasa je nadřazena ostatním, život nevolníka nemá žádnou cenu, vládce má nárok na uplatnění pravidla první noci, nebo třeba to, že se šúdrové zrodili z chodidel puruši.

11:40
V tomto čase Alue popisuje případ dívky, které jí propagovaná metoda zničila zrak. Říká, že s dívkou vše vyřešila, „což už Sisyfos nezmínil“. Pokud nekoukáte na video, ocituji, o co šlo, přímo z webu:

Už jsem se na těchto stránkách dočetla něco tom, že dívání do slunce je zdravé. Tak jsem to šla ihned nadšeně zkusit. Něco po 4 hodině, myslím si , že to bylo v únoru. První pokus šel celkem dobře, oči sice slzely, ale po chvilce si zvykly a uviděla jsem takovou narůžovělou skvrnu díky ní už mě oči slzet přestaly. Poté jsem viděla ještě přibližně hodinu oranžovou skvrnu před očima. Další den jsem to praktikovala znovu ( ve stejnou hodinu) tentokrát asi 5-8 min.. Oči slzely více, pak mi před nimi zůstala opět oranžová skvrna. Šok nastal, když nezmizela ani druhý den ráno a ani další následující dny. Měla jsem problémy s viděním, ani číst jsem pořádně nemohla. Pamatuji si, jak jsem byla nešťastná a vážně se bála, že už to tak zůstane ( na to opravdu nezapomenu). Nakonec jsem to řekla rodičům, pořádně mě vynadali a ještě ten den v neděli se jelo na pohotovost. Díky bohu očař nic nezjistil, ale chtěl abych se dostavila na podrobnější vyšetření ( na něj jsem nešla protože skvrna postupně slábla a mizela ). Skvrna po týdnu a asi dvou dnech zmizela, ale doteď vidím špatně některé barvy na počítači např. zelenou (některé odstíny) jako šedou nebo červenou (také některé odstíny) jako růžovou. Neříkám, že to není možné třeba slunce opravdu na někoho působí blahodárně. Nebo, že bych někde udělala chybu? No nic, jen jsem se s vámi chtěla podělit o tuto, i když negativní zkušenost.

Proč Sisyfos při předávání ceny nezmínil vyřešení situace, je celkem nasnadě. Jediná dohledatelná odpověd Alue k danému případu je k dispozici zde a zní:

„Toto je zkušenost, kterou nelze nechat bez odezvy. Mám známého, kterému se stalo přesně to, co popisuje text výše.
Přišlo se na to, že dotyčný měl chlamydie (i v očích) a po sledování slunce se mu přesně takto zhoršil zrak. V jeho případě se to řešilo léčbou chlamydií a problém zmizel. Ve vzduchu ale visí otázka, kdyby se sledováním slunce pokračoval, jestli by se problém spravil, nebo naopak zhoršil. Jestli sluneční fotony umí odstranit chlamydie pochybuji, ale protože se to pokračováním ve sledování neřešilo, nemůžu říct, že to nejde. V tomto případě nejde o poškození sluncem, ale projev nakažení chlamydií. Je to virové onemocnění a vede k postupnému zhoršování zraku. Lékařská antibiotika na chlamydie nezabírají, nezničí všechno, protože chlamydie má úžasnou schopnost mutace. Bohužel.
Opakuji, že sledování slunce pro začátečníky není v pravé poledne, ale při východu a západu, ideálně 10 minut po východu slunce, 10 minut těsně přes západem slunce.
Tento flek po čase bez následků zmizí. Na nakažení chlamydií doporučuji koloidní stříbro s velkou koncentrací ppm.“

Všimněte si, že odpověď není o dívce se zničeným zrakem, nýbrž o příteli autorky. No, možná je tohle ten důvod, proč Sisyfos neinformoval o „vyřešení situace s danou dívkou“.

12:10
Alue začíná číst příspěvky dohromady od čtyř (!) lidí, kteří mají s hleděním do slunce positivní zkušenost. To by bylo v pořádku, kdyby ovšem neprezentovala zmíněné jako důkaz fungování a positivního vlivu probírané metody. Zde vyplouvá na povrch, co si autorka představuje pod slovem důkaz. Bohužel, subjektivní pozorování několika lidí nelze považovat za prokázání blahodárného účinku ani vzdáleně! Správně by to muselo vypadat asi takhle:

 1. seženeme reprezentativní skupinu lidí (velký počet jedninců různého věku, pohlaví, rasy, …),
 2. necháme všem zkontrolovat zrak či jiné oblasti, které nás zajímají, lékařem a poznačíme výsledky,
 3. necháme lidi (klidně pod odborným dohledem Alue) provozovat hledění do slunce,
 4. řekněme, že po měsíci uděláme stejná pozorování znovu a porovnáme výsledky.

V tomto duchu pracuje věda. Stav lidského těla (speciálně kvalita zraku či aktivita mozku) je změřitelná veličina a jako taková může být exaktně zkoumána. Dokud něco takového neproběhne, nemá vůbec cenu dohadovat se s vědci o správnosti svých tvrzení. Věda nevěří na pohádky, osobní preference, ani historky jedna paní povídala. Ani sdělení konkrétního člověka „jsem si jist, že mi to pomáhá“ nemusí mít valnou váhu. Feťák se může po každé dávce cítit výborně, přitom nekoná nic pro něj prospěšného.

13:50
Tady se zastavím nad částí videa, která není cílena Sisyfovi, jako spíše samotné Alue skrze dva lidi píšící jí zprávy. Považuji ji v obecném smyslu za velmi důležitou a chápu, že podobné otázky které zde zazní, můžou napadnout každého.

Člověk první
„Vědci nám říkají, čemu máme věřit“, „Proč jim máme věřit, když jsem si to sama nespočítala, nezměřila a nezvážila“, „Pokud věřím vědcům, chovám se vlastně stejně jako bych věřila Alušce“ – píše. Úvaha je v tomto případě zcela na místě. Kritického myšlení není nikdy dost a je jistě logické ptát se na tyto věci. Řešením je tady otázka preferencí. Buď budete věřit tehdy devatenáctileté slečně reprodukující myšlenky lidí staré stovky let z naprosto odlišné části světa, nebo budete věřit lidem, kteří celý život zkoumají principy fungování všeho kolem, píšou vědecké publikace, přednášejí na školách. A nebo je tu třetí možnost, která ovšem nelze aplikovat na všechny – přihlásit se ke studiu na vysoké škole a sám si po pár letech intenzivní snahy vypracovat fundovaný názor. Celou problematiku bych shrnul do jednoduchého příkladu. Řekněme, že potřebujete odoperovat slepé střevo a váš automechanik i váš chirurg se k vykonání daného zákroku nabídne. Kterého z nich si vyberete?

Člověk druhý
Pán pisatel uvede, že Alue je „autorka tvrzení, že upřený pohled do slunce bez ochrany vylepšuje zrak“. Pravděpodobně někoho cituje, ovšem jak už je vidno z předešlého textu, Sisyfa rozhodně ne. Alue se proti tomuto už velmi ostře vyhradí. Těžko říct proč, ještě si někdo myslí, že ji z toho Sisyfos obviňuje? Agresivní reakce je ovšem velmi protivná a člověk nedávající moc velký pozor může cítit uspokojení, jak jim to těm pánům vědcům nandala. Zkuste Google, určitě najdete řádku pochvalných reakcí o vzpouře mladé generace proti vědeckému diktátu.

16:20
Aluška kompletuje seznam námitek Sisyfa a roznáší je na kopytech. Nebo si to alespoň myslí, což činí celou věc o to zábavnější.

Sisyfos – „Propagování hledění do slunce“
Alue – „Vidíte, že mám pravdu já a ne vy“
Nastává wtf moment. Autorce se pravděpodobně nepovedly myšlenky zformulovat do úplně pochopitelné formy, nebo jí hlavou probíhá úplně jiná situace než ta, na kterou reaguje.

Sisyfos – „Slunce nabíjí tělo vitamíny“
Alue – „To máte napsané na Wikipedii“
Další důvod pro němý úžas. Sisyfos se ani v nejmenším neohradil proti tvrzení, že slunce (přesněji řečeno sluneční záření) vytváří v našem těle vitamíny. Můžeme polemizovat, co si autorka představuje pod pojmem nabíjí, ale buďme shovívaví a řekněme, že totéž. Pro připomenutí uveďme, že Sisyfos nikde nekritizuje větu „slunce nabíjí tělo vitamíny“, ale výše zmíněné „Nebudeš tomu věřit, ale dívání se do slunce léčí zrak a nejen to, nabíjí tělo vitamíny.“

Alue zakončuje svůj výklad hloupostí „Jaktože lidi s diplomem a vysokoškolským vzděláním tohle neví“. Nenáročný konzumní divák se může pousmát, vědci zase dostali na frak!

17:20
Je přečten dopis nějaké paní, která píše, že hledění do slunce je „nejnádhernější a nejgeniálnější léčebná metoda, kterou měla tu čest poznat a kterou doporučuje všem svým známým“. Předpokládám, že kdybych z legrace napsal Alue takový dopis i já, hrdě ho přečte coby důkaz a ponížení Sisyfáků.

Výklad videa pro tento článek ukončeme moudrem, které zazní po citování dopisu

„Když se chcete Sisyfáci něčemu posmívat, tak si o tom první něco zjistěte“

Drahá Alue, když chcete útočit na verdikt vědy, tak si o ní první něco zjistěte.

Závěrem

Z mého pohledu se zde dostaly do sporu věda s pověrami. Lidé pověr mnohdy nerozumí vědě a nemají ani žádnou snahu toto napravit. Upřímně, není se čemu divit. Představte si, že nevíte vůbec nic, vaše duše je čistá, nezatížena vědomostmi či přílišným smyslem pro realitu. Zeptáte se dvou lidí „jak vzniká blesk“ a dostanete odpovědi:

 1. Blesk je elektrostatický výboj, při jehož vzniku hrají roli kladné a záporné částice. Přesný princip vzniku blesku je ovšem pořád objektem výzkumu.
 2. Blesk je trestem nebeských bytostí zlo páchajícím lidem.

Naprosto s čistou hlavou, co si vyberete? Možnost 1) od vás vyžaduje množství dalšího studia navíc s nejistým výsledkem po uspokojení vaší potřeby znát odpověď. Zato možnost 2) vypadá více než lákavě! Po prvním přečtení je naprosto jasná, nevyžaduje absolvovat dlouhá studia na různých školách a hlavně je definitivní. Člověku stačí pochopit, že blesky jsou dílem bytostí odjinud a má vystaráno. Celou myšlenku jde i velmi jednoduše rozšířit. Blesk trefil a zabil konkrétní osobu? Určitě to byl velmi zlý člověk! Blesk způsobil zřícení stromu, který pádem poškodil několik aut? To je v pořádku, určitě si to ti lidé zasloužili! A tak dále. Tak jako v mnoha věcech, i poznání jde u mnoha lidí cestou nejmenšího odporu.

Pokud jste video sledovali, pravděpodobně už máte na Alue i celou situaci vlastní názor. Blonďatá slečna přesvědčena o své pravdě by se měla učit alespoň základům smysluplné argumentace, logiky, slušnosti a neemotivnímu vystupování, když už ne vědy. V dalším díle navážu tam, kde jsem skončil a budu dále analyzovat její výstup krok po kroku.

Tags: , , , ,

O autorovi:

Věčný milovník kritiky, skepse a pokládání otázek. Vyžívá se v nekonečných argumentačních duelech, kde neexistuje cíl a nic není probráno tak do hloubky, aby se už nedalo pokračovat dále.

41 Responses to “Alue vs. Sisyfos – Bludný balvan vrací úder (1)”

 1. Ann Taylor Says:

  Ta holka je mimo. Na svém blogu dokonce zakázala, aby jí tam psal komentáře kdokoli, kdo s ní nesouhlasí. Jasný důkaz toho, že umí sama sebe obhájit.

 2. Pavel Vlašánek Says:

  Vidím to stejně. Kdo se vyhýbá diskuzi je tak moc přesvědčen o své pravdě, že už přestává mít potřebu jí obhajovat. Imho nejvyšší stupeň ignorace.

 3. Foton Says:

  Vidím, že ty se snažíš zavděčit vědecké komunitě. Nechci se tu úplně zastávat Aule, ale chci poukázat na fakt, že jsi důkazem toho, jak vyživuješ vlastní ego. Je lehké najít si někoho, jehož argumenty jsou o něco děravější, a ukázat „já jsem velký vědec“.

  Já sám sem se hodně zabýval jak paranormálními jevy, tak sem se hodně zabýval studiem vědecké literatury (moje oblíbené jsou třeba vlny, kvantová a relativistická fyzia nebo psychologie, sportovní výživa a gymnastický progress). Musím uznat, není lehký přijít na jednu stranu, a říct „astrální zážitek je založen na skutečné povaze“ nebo „ne, reálný zážitek nemá s realitou nic společného, je to naprostá fikce“.

  Nic to ale nemění na tom, že sám tu ukazuješ, jak si honíš vlastní důležitost nad chybami jedné dívčiny.

  Pokud jde skutečně o čistou logiku skeptiků speciálně u Sisyfosu. A neměli bychom trávit svůj život něčím, co není podložený.

  Proč se teda nezbavíme vlastního ega, a netrávíme více času omezováním vlastních myšlenek a rozšiřování tělesného vnímání? 🙂 Nepíšu – vzdát se svých zálib, jenom píšu – omezit myšlenky při svých zálibách a vložít více koncentrace do vnímání prostředí smysly.

  Překvapím tě, ale jsem skeptik (jenom nejsem registrovaný a formálně oficiální, smutné, že 🙁 ? 😀 ) .

  Jako správný skeptik ale nemůžu všechno roztřílet tím, že je to NEVYPADÁ LOGICKY (to superpoziční-vlnové chování při double-split-experimentu taky ne 🙂 ). Musím se danému paranormálnímu zážitku oddat jako věřící, naučit se jej (mimotělní projekce). Stejně tak musím utvářet silné kritické protiargumenty, prostudovat výzkumy a logicky poskládat tak, abych daný jev mohl obhájit nebo poslat k temnot keců a lží.

  Kdysi sem měl svůj blog, svoje články, svoje kresby, svoje filosfoické kritiky a úvahy. Uznal jsem, že tento život mě ochuzoval od toho pravého žití – tady a teď. Nevím jestli bude posmrtný život, nevím jestli „Sicosinevímsof“ zavrhuje všechno paranormální, nebo se snaží vyvážit stejně pohled na obě strany jako já.

  Vím, že cítím. Vím, že moje myšlenky snižují vnímání přítomnosti. A vím, že cítit něčí dotek, nebo vnímání přítomné chvíle při gymnastickém prvku je něco ohromného. Nebo dokonce astrálně cestovat – nezajímá mě, jestli to pravda je nebo není (dobře, až se budu chystat někde vypracovat vědeckou práci, to bude věc jinná 🙂 ). Cítím, že se to líbí mému tělu, tak to dělám.

 4. brany Says:

  klobuk dole pred kazdym, kto vydrzi cele video pozriet… som sice pacifista, ale milu slecnu by som najradsej hodil niekde do rieky… sice nie vsetci sa rodime ako geniovia, avsak za taketo ‚mudrovanie‘ by sa malo trestat…minimalne sudnym zakazom cinnosti 🙂

 5. Taky skoro doktor Says:

  To video bych zařadil do vysílání na Silvestra po půlnoci, kdy už jsou všichni namol.
  Ta „pravá blondýnka“ je práce pro psychoterapeuta a psychiatra, její ego je větší než unese.
  VB

 6. Petr Says:

  Naprosto s klidnou hlavou mohu říct, že jste na tom stejně jako slečna Alue, ale úplně na opačném polu, co takhle používat celý mozek a ne jenom půlku?

 7. Pavel Vlašánek Says:

  Můžete to Petře klidně rozvést.

 8. Pavel Ivo Says:

  Karolína Loskotová, Alue, Aluška.org je známá tím, že lže, hodně kopíruje, opisuje knížky, nebo napodobuje jiné blogy. Hodně věcí si taky vymýšlí. Prostě pípa – to slovo bych jako napsal jinak, ale asi byste mi to nepustili. Chytrá moc není, inteligence dost nízká. Kdyby nebylo těch starších lidí, na které se přilepila, tak by na tom blogu neměla vůbec nic. Oni jí dost pomáhají a radí. Blog Aluška.org je hnisavá rána internetu, nevím proč už ten blog dávno nevymazali. Jedna holka si kvůli Loskotové poškodila zrak a psychiku. Chodí tam samé malé holky, které jí věří. Karolína Loskotová je psychicky nemocná, tady už pomůže jenom psychiatr.
  Teď se začla ještě víc přetvařovat, dělá hodnou, je to všecko divadlo a lež.

 9. Haha Says:

  Pane Foton: co to melete za nesmysly?:D Zaobírám se chybami druhých, ale rozhodně ne proto, abych se nad někoho mohla povyšovat a stavět tak na tom své ego, ale proto, protože chci aby byl svět lepším místem než je teď a to pro nás všechny zúčastněné. Myslím si, že je velice dobré když někdo poukazuje na chyby druhých lidí, protože si z toho může něco vzít někdo úplně jiný. Když něco vím, není dobré mlčet a přesně jak vy trvrdíte, že je lepší vnímat všemi smysly, to zastávám také, nebo vy zastáváte názor, že Alue je na videu naprosto v pohodě? vždyť zkuste chvíli vnímat její neverbální stránku, to jak se ksichtí, pohybuje, stojí, jaké používá gesta, mimiku, prostě to všechno je z člověka cítit a abyste to mohl cítit potřebujete k tomu mozek a stejně tak abyste to mohl napsat či někomu sdělit. Logika není špatná věc, jen jí lidé neumí používat, využívat a dokonce jí někteří i zavrhují, tak pak se není čemu divit, že má někdo takový názor jako vy. A jako cítím, že se to líbí mému tělu, tak to dělám, není nic egoistického jo??Ne tak vůbec žejo honit se několikrát denně za orgasmem jen protože mi to dělá dobře je naprosto ok:D

 10. Lev Says:

  Ona velice často napadá vědu i proto,že sama skončila se základním vzděláním, gymnázium nedostudovala,protože nezvládala středoškolskou matematiku, ale na blogu to vysvětluje tak,že odešla ze školy proto,že to, co se v matematice učí, jsou blblosti.

 11. Lev Says:

  Na svém blogu vyjíždí v komentářích i na své čtenáře (kteří ji prakticky živí v její „podnikatelské“ činnosti), pokud chtějí něco dovysvětlit a používá takové ukosné a arogantní obraty ve smyslu toho,jak můžou být tak hloupí a nechápat, co ve svém odstatvci sdělila apod., a někdy je vyloženě sprostá. Ale jakmile se sám nějaká čtnář proti ní razantně oboří, vytkne mu,že je drzý a neslušný. Celkově je blog zajímavou sociologickou sondou do života jedné neomylné guru a věrných čtenářů, nekritických fanoušků. Někdy má její působení až ráz sektářství. Proto se domnávám, že jistou inteligencí slečna olývat musí, protože ne každý zvládá takovéto manipulace s lidmi.

 12. Petr Says:

  Tato slečna je už dávno ve spárech temné strany. 🙂 Přešla tam, aniž by si toho všimla. Jen tak na okraj : V jedné novější diskuzi na svém webu, odpovídá na otázku míšení ras, „že to není vhodné, že to nedoporučuje, ale nemůže o tom psát ani se bavit na svém webu“ …. Blonďatá, modrooká, dívka se zájmem o vše německé a takové názory…nepřipomíná vám to něco ???

 13. Jirka Says:

  Ale je pekna, vidim ji ve tvari, ze bude mit skvostnou pipinku

 14. mys Says:

  Je to vyšinutá psychopatka, ovládaná ještě většími psychopaty. Ten její blog je jen špička ledovce. Jedou v rozsáhlých podvodech s „esoterikou“, např. pořádají celodenní přednášky o tom, jak svět ve skutečnosti řídí mimozemštané Reptiliáni a jakýsi kardinál Judas, který sídlí kilometry pod Vatikánem v podzemí, ti spolu řídí vlády a všem dohromady jim vládne Satan. 😀 Pak prodávají na závěr různé rádoby zázračné kartičky, které mají rušit vysílání těch zlých a znemožnit, aby jim četli myšlenky apod. a nebo prodávají „léčebné“ přístroje a krystaly a podobné blbosti. Všechno načerno, bez daňových dokladů.
  Taky třeba lidem tvrdí, že žijeme ve skutečnosti v dutozemi (teorie, kterou vymysleli nacisti), že kondenzační pára za letadly jsou chemtrails, kterými se zlí lidé ve vládách snaží otrávit lidi (a tímpádem taky sami sebe, ale to jaksi nikoho nenapadlo 😀 ) a další bláboly. Jsou to prostě klasičtí šmejdi toho nejtěžšího kalibru. Na ty jejich přednášky se veřejnost nedostane, jsou jen pro lidi, kteří už nějakou dobu chodí na Aluščin blog nebo stránky osud.cz (mimochodem placené!) a už mají řádně vymyté mozky.
  Je šílené, že Alue a její guruové jsou ještě pořád na svobodě.

 15. RENÉ Says:

  Fricze Alue Karolínu Loskotovou znám. Je to méně gramotná hu-sa, která jen opakuje to, co slyší od druhých. Trochu pomaleji chápe a kdyby neměla za zády ty staré chlapy, s některýma žije, s některýma se stýká, kteří jí pořád dokopávají, bylo by to ještě horší, než teď. Sama, bez nich je dost neschopná.
  Prý se chlubí, že má vysokou návštěvnost blogu, ale že za nejzajímavějšíma článkama ve skutečnosti stojí starý pán marný, skutečným jménem René Koukal se stydí říct. Vyšlo by tak najevo, že ona skoro nic neumí. Pod pojmem nejzajímavějšíma myslím články, které můžou být zajímavé pro malé děti, protože ty tvoří většinu čtenářů tohoto smrdutého, lží a výmysly prolezlého blogu Aluška. org. Ona akorát po celou dobu existence tohoto blogu jenom opisuje knihy, hodně věcem, které opisuje ani pořádně nerozumí. To už mnohokrát ukázala, například poškození zraku jedné asi 15 tileté dívčiny, kde opisovala z knihy články pod názvem Léčivý potenciál slunce. Teď je prý za vydatné pomoci pana Koukala předělávají, aby nebylo poznat, že skutečná tvář této nány Karolíny Loskotové je úplně jiná, než jak se jí snaží vnutit čtenářům, tedy Alue Karolína hloupějíš, než si myslíte, než si vůbec dokážete představit. Karolína Loskotová si vymýšlí, že vidí anděly, víly, astrální cestování a podobné bláboly. To je to samé, jako léčivý potenciál slunce. Nerozumí, neviděla, nechápe. Anděla v životě neviděla o nějakých vílách ani nemluvě. Opisovat, kopírovat, vymýšlet si, to umí každý, i malé děti. Všichni ale na rozdíl od Alušky umí psát vlastní články, ta na to nemá. Na tom blogu je jejích vlastních článků jenom minimum. Ona si asi myslí, že je dobrá, to si ale myslí skutečně jenom ona. Žije si ve vlastním světě vlastní samolibosti, svou nižší gramotnost ukazuje všem. Vlastně je to chudinka, kterou lze jenom politovat. Je mi ale líto i těch obelhávaných dívek, které méně gramotné Alušce věří, že to co píše jsou její zkušenosti. Teď prý má i nějaké nové videa, ve kterých ale jak jinak jenom kopíruje jiné. Alue Karolína Loskotová je jenom samolibá chudinka s velkým, nahoru otočeným pršákem místo nosu. Má ráda jenom sama sebe, přetvařuje se. Nic jiného neumí.

 16. Karolína Says:

  Opravdu vás naplňuje rýpání a hledání špíny na ostatních? To nemáte svůj život zajímavý, že se musíte snižovat k takovýmto věcem? Alespoň takhle to na mě působí. Toto bych hlavně nečekala od lidí, kteří mají vystudovanou vysokou školu. I když pravda je, jak zaznělo ve videu – „Papouškovat umí každý“ – tudíž né každý kdo má vystudovanou vysokou školu musí být nutně inteligentní. Navíc inteligence není vše. Víte co je víc než inteligence? Moudrost. Moudrý člověk totiž nemá zapotřebí odsuzovat názory ostatních, ba dokonce se tomu ještě veřejně vysmívat jako to děláte vy. To vím i já a to je mi 16.

  Z odpovědi na video od Alue se prakticky nic moc vzít nedá. Autorovi očividně došly pádné argumenty.
  Navíc nevidím důvod ponižovat osobu, která se snaží pomáhat lidem a taky že se jí to daří!

  Teď vážně. Chápu, ne každý musí mít stejný názor na věc, ale alespoň respektujte názory ostatních. Tímto stylem stejně ničeho nedocílíte a je to akorát plýtvání energií. Zaměřte se na konstruktivní věci, které alespoň budou k užitku.

  Omlouvám se za to, že reaguji na 5 let starý článek, ale pobouřil mě natolik, že mi to nedalo nereagovat. Případně se ještě omlouvám za pravopisné chyby.

  Přeji pěkný den.

 17. Pavel Vlašánek Says:

  Zdravím Karolíno,

  předně, není třeba dávat rovnítko mezi „hledání a házení špíny“ a „usvědčení ze lži“. Pokud máte pocit, že Alue v některém bodě křivdím, že se svým komentářem a vysvětlením pletu, odkažte na přesné místo.

  Pěkný den i vám.

 18. Karolína Says:

  V tom případě pokud nic nevyvracíte, tak co dělá Alue špatně? Za co dostala bludný balvan? Kde je vůbec rovnítko hledání a házení špíny podle vás? Podle mě jste ho už dávno překročili, jestli jste si nevšimli.

  Navíc myslete na mladou generaci. Když jsem se podívala na předávání bludných balvanů, tak sem absolutně nevěděla co si o tom mám myslet. Co si asi máme vzít z meditující lidské kočky, která nejenže medituje, ale zároveň narušuje obhajobu názoru.
  Vy jako starší lidé máte jít příkladem. Tak se snažte. Třeba vám to koukání do slunce prospěje.

  Přeji pěkný den.

 19. Tereza Says:

  😀 Pardon, ale u tohohle videa jsem se nemohla zbavit obrázku vztekajícího se mimina.. Je vidět, že tahle slečna žije svým blogem, je to její modla. Neuvěřitelné, jak ji dokáže rozhodit, že někdo nesouhlasí s jejími názory. Takhle se veřejně ztrapňovat kvůli virtuální realitě. Přijde mi to směšné 😀

 20. radka Says:

  Jen pro zajímavost by mě zajímalo jestli si sisyfos o této metodě zvané řízené dívání do slunce opravdu něco zjistl a než tuto cenu udělil, prozkoumal to řádným způsobem jak píše :

  seženeme reprezentativní skupinu lidí (velký počet jedninců různého věku, pohlaví, rasy, …),
  necháme všem zkontrolovat zrak či jiné oblasti, které nás zajímají, lékařem a poznačíme výsledky,
  necháme lidi (klidně pod odborným dohledem Alue) provozovat hledění do slunce,
  řekněme, že po měsíci uděláme stejná pozorování znovu a porovnáme výsledky.

  a pokud ano, proč nezveřejnil výsledky a pokud ne, tak jejich ocenění bludným balvanem je nespravné podle mého názoru..

  A taky všichni chytráci co tady na ni házíte špínu, si zamette před svým prahem

  tak a ted čekám salvu kritiky …:-)

 21. ALUE PODVODNICE Says:

  LIDI BACHA!. Lhářka a podvodnice s ezoterikou Alue K Loskotová má nový web, ještě ho nemá spuštěný, zatím jede na starém na Blogu.cz. Píše tam o sobě nesmysly, že byla od dětství zázračné dítě a jiné blbosti! (WTF!). Ze svojí rodiny udělala úplné monstra, přehání, lže. (Na starém blogu si připravuje půdičku, aby lži o její rodině vypadaly věrohodně, 1. března napsala článek ,,Jak jsem našla vstupní bránu do nadvědomí“, kde ze svojí babičky udělala úplnou obludu. (přehání!) Článek je prý zálohovaný, kdyby ho ta lhářka chtěla zase přepsat a zamazat stopy, jak to hodně často dělá.

  Že  nerozumí tomu, co je nadvědomí, protože si to vymýšlí a opisuje, je druhá věc. To nikoho nezajímá, jak škodí jiným, vždyť ty její výmysly a lži můžou poškodit psychiku čtenářů, co jí tam lezou. Ta Loskotová je úplná obluda! Na odkaz na nový web jsem přišel dneska, byl napsaný v jednom komentáři, tak ho sem dávám. Koukněte na tu hrúzu, dejte si do vyhledavače  aluška.org věděním ke svobodě/autorka. Nebo 110870.w70.wedos.ws/autorka/ Web má na wedosu. A pročtěte, co tam v článkách píše. Samý lži a šlemty! Jako na starým blogu! Že jí někdo pomáhá se sestavením je jasný. Alue je odporná HRŮZNÁ OBLUDA!

 22. Teddy Iwasaki Says:

  Tak… poslední komentář mi příjde už moc ohyzdný, na to, jak je celá tato „komedie“ stará.
  Co kdybyste se alespoň jednou chovali jako lidé a nechali to celé být?
  Ať si slečna Alue říká, píše, kopíruje co chce, je to její rozhodnutí a nikdo by se jí do toho vrtat neměl.
  Už jen fakt, že jste ji nazvali „obludou“ je nad rámec všech lidských vlastností.
  A… stejně mám pocit, že pořád mluvím stále jen do dubu.
  Amen.

 23. Phantom Says:

  Alue Loskotová ? Chce dokazovat , že pravdu má ona sama , ale sama přitom nehorázně lže ! Sám jsem se o tom osobně přesvědčil . Na svém webu má umístěn článek o horníkovi (Jaroslav Švarc) , který se mněl propadnout do podzemního města ve sluji Hubert , kde mněl objevit ohromný prostor s jakýmsi sloupem . U něho mněl projít tarnsformační proměnou , jeho kolega tam mněl zahynout a do všeho se mněla údajně vložit státní tajná bezpečnost , která mněla horníkovi v případě vyzrazení tajemství vyhrožovat osobní likvidací . Dal jsem si práci s kamarádem ze Slovenska , aby jsme tohoto horníka našli a zjistili tak skutečnou pravdu . Nejdříve jsem kontaktoval Alue Loskotovou , které dle jejích slov tento horník svůj příběh svěřil a prosil jsem ji o kontakt na něho . Ona mně však všemožně od toho zrazovala ( jistě k tomu mněla svůj pádný důvod , že ) , že prý pan Švarc je už moc starý a rázný a že prý nemá rád podobné badatele a podobně . Nicméně jsem adresní kontakt i telefon na pana Švarce našel skrze Městskou knihovnu Vamberk a s kamarádem jsme ho telefonicky kontaktovali . A ejhle…..ono to všechno bylo úplně , ale úplně jinak , než jak to sebevědomě Loskotová sděluje lidem na svém blogu !!!!! Událost se neodehrála ve sluji Hubert , nefigurovaly v tom žádné státní tajné bezpečnostní složky , nezemřel při tom kolega horník a už vůbec se to neodehrálo v reálu , ale odehrálo se to na louce někde u Beskyd a šlo jen o vizionářské vize… To , co píše Loskotová JSOU JEN ČIRÉ LŽI , nic jiného . Už vím , proč se mně snažila odradit od dalšího hledání toho horníka . Mněla by se hluboce stydět nad sebou a hlavně by se mněla lidem pokorně omluvit za lži , kterými je oblbovala .

 24. Jaromír Says:

  Všichni ti, kteří zde někoho pomlouvají hovoří jenom sami o sobě. o nikom jiném. Takže jste ukázali všichni svoji pravou tvář.
  Jarda

 25. romes Says:

  „Jaromíre“, z 25. 3., ve skutečnosti převlečený šmejde Alue (nebo někdo z té vaší sekty),
  ty „negramotný“ zlodějský blbečku, běž smrdět do hnoje mezi krávy, tam patříš.

 26. ALUE budeš potrestaná Says:

  Teddy Iwasaki je ve skutečnosti blbka Alue. Alušo, vypadni odsuď! SMRDÍŠ!

  TO, ŽE VYKRÁDÁŠ A NAPODOBUJEŠ STYLY PSANÍ INTELIGENTNÍCH LIDÍ TI NEPOMŮŽE!

  VYPADNI „DEMENTE“!

 27. Pro Phantom: Says:

  Vám by skutečně stačilo, kdyby se omluvila? Vždyť ona 10 let krade, kopíruje, lže! Vykrádá weby, knížky, zkušenosti jiných, časopisy, všechno, na co přijde! Je odporná slizačka, neměla se narodit.

  pro ni TREST SMRTI!

 28. pro pro Phantom Says:

  Chtělo by to probrat její hříchy společně. Co by se dalo odpustit a jak?
  Hlavně klid. Ublížila jistě nám všem.

 29. Sum Says:

  Proč by jí měl někdo odpouštět? Měla by si svoje svinstvo vyžrat do posledního drobečku. I Hepnarová si zaslouží víc pochopení než Alue. Hepnarová byla na rozdíl od Alue týraná schizoidní matkou a násilnickým otcem a šikanovaná pro svou podivnost, která nebyla pravděpodobně nic jiného než Aspergerův syndrom, zatímco Alušu její rodiče měli rádi, snažili se ji chránit před Koukalem aka marným, ale neuspěli.
  Alue je namyšlený narcistický fracek a zasloužila by si doživotní pobyt v psychiatrické léčebně, kde by neměla žádnou svobodu a spolubydlící by ji denně mlátili. Samozřejmě tak, že by personál na nic nepřišel nebo by jim to bylo jedno.
  Podvádí, manipuluje, lže, pomlouvá, má na svědomí zničené zdraví dítěte, týrá zvířata zanedbáním péče…co chceš takové parodii na člověka odpouštět?

 30. růže Says:

  Mě ublížila téměř nejvíc. Její úplné bezdůvodné lhaní, bez mé příčiny o mě napadala mě veřejně za jiné lidi. Vybíjela si na mě bezdůvodně zlost, kterou pociťovala úplně k někomu jinému. Ona má zatmění a to zatmění jí vydrží celé měsíce, když pravda ji nezajímá lidskou empatii má na nule. Je ve svých šílených mrákotách, ze kterých se ji nepodařilo nějak normálně dostat. Nedokáže uvažovat střízlivě. Možná z jejích dřívějších alkoholových sedánek, o kterých má mnoho na jejím webu. Asi se jí to v hlavě nějak uskočilo, že je mimo a teď má problémy se sebou to tam narovnat. Když se ona chová jako hulvát k čistým lidem, pak si neumím představit, jak by se chovala v horším prostředí. Asi lidem hodně závidí hodnoty lidskosti a závidí zdravý rozum a cit.

 31. ZASTAVME ALUE Says:

  JAK ZASTAVIT PLAGYÁTORSKÉHO ZMETKA ALUE LOSKOTOVOU

  Pravda o tom, že alue karolína loskotová je PŘÍŽVNICKÝ ŠMEJD, který nic neumí, že všechno – tak 96 %, co kdy napsala, vytvořila, není z její hlavy, ale OKOPÍROVANÉ od jiných lidí, že dokonce i vykradla weby o morčatech a lže malým holkám, které chovají morčata, že jde o její zkušenosti, SE VÍ.

  Že videa, které ještě nedávno natočila a usvědčují ji z hlouposti mažou s rené koukalem, že články na blogísku aluška. org se pořád přepisují, nebo rovnou mažou, že ta zlá, zlodějská kur…a něco napíše, pak ji to lidi kritizujou, tak to přepíše a lže, že to před tím nenapsala, se ví taky.
  Zdravici, kterou předvedla lidem ze Sisyfos, kteří jí předali cenu Bludný balvan za ublížení na zdraví dívce, která věřila ukradeným radám této Loskotové o hledění do slunce, s lhaním – „jsou to moje zkušenosti“ smazali, protože jí usvědčují z lhaní a hlouposti.
  Že ublížila svému morčeti, a to potom umřelo, se taky ví. Její příživnická „kariéra“ a plno jiných hnusů téhle … je taky známá a opravdu dlouhá. Sama sebe popisuje, jako chytrou – ve skutečnosti je, jak víme, hloupá, závistivá, zlá, prolhaná, zlodějská, kopíruje všechno, na co přijde, lhaní – „všechno jsou moje zkušenosti“, zkoušení usměvavých póz před zrcadlem, aby mohla na „svých“ videích s kradeným obsahem předvádět, jaká je „hodná“. Až se ty děti, kterým lže do očí a přidá vylhaný úsměv dozví, jaká je to …, budou hodně překvapené. Možná ji za to „ukamenují“.
  Dál se pak LOSKOTOVÁ také může pochlubit ubližováním druhým, překrucováním a na své hlavě má plno dalších výdo,bytktů svého divnéfo mozku. Dobytek je Alue, dobytek.

  Do různých diskuzí na internetu, kde jsou pravdivé stížnosti na ni a pravda o této zlodějce píšou alue-marný komentáře, pod jinými jmény, že je velmi moudrá, inteligentní, má duchovní nadání a hodně lidem pomohla. NA TO UŽ SE NEDÁ NIC ŘÍCT, TAKOVÍ ŠMEJDI NEMAJÍ NIKDE CO DĚLAT, POŠKOZUJÍ LIDI!
  Loskotová má na svědomí také plno dalších hnusných věcí.

  Je tady plno lidí, kterým hrůza ublížila, které poškodila. Každému vadí, že „všechno“ krade. A NEPŘESTANE s tím. Všechno, co má na blogu, všechno, co čtete je okopírované, názory, zkušenosti. LŽE, že všechno je z její hlavy. Možná, že i vy jste byli vykradeni touto krysou. Máte web, napsali jste knížku, nebo někde nějaký inteligentní názor, tak si můžete být skoro jistí, že vám to ukradla. Její smrad je rozlezlý všude, má čas, válí se doma, prolízá internet a krade všechno, na co přijde. Ke kradenému materiálu přidá tvrzení „všechno jsou moje názory a zkušenosti“.

  JAK TOHO HAJZLA ZASTAVIT
  ZALOŽTE blog, nebo víc blogů, kde napíšete články s pravdou, jak zlá a špatná je Alue Loskotová, jako to udělala její bývalá kamarádka, kterou taky poškodila. Napište, jak vám ublížila. Nechte lidem prostor v komentářích, ať tam taky můžou psát svoje zkušenosti s tímto zlodějským, plagyátorským šmejdem s přetvářkou. Čím VÍC BUDE TAKOVÝCH BLOGŮ TÍM VÍC LIDÍ SE DOZVÍ pravdu.
  PIŠTE, podle toho, jak máte čas do různých diskuzí, kde se o ní píšou stížnosti.
  NENECHTE se umlčet těmito hlupáky a podvodníky loskotovou, marným, a pište! Vy máte pravdu, oni jsou příživníci, lháři a plagyátoři, manipulanti, špatní lidé. Čím víc bude pravdivých stížností, varování, tím to bude lepší! Nenechte zrůdu, aby vám dále ubližovala, aby lhala, kradla a tak poškozovala ostatní.

  Jsou také stížnosti, že někde na internetu, snad na ZPOVĚDNICI byly stížnosti s pravdou na loskotovou několik let, a teď je snad smazali. PROČ SE MAŽE PRAVDA?
  Pravda je jenom jedna, a tu máte VY.

  NENECHME PODVODNÍKY A ZLÉ, HLOUPÉ LIDI, KTEŘÍ STÁLE MAŽOU STOPY PO SVÝCH ŠPATNÝCH JEDNÁNÍCH, ABY MAZALI PRAVDU!

  PIŠTE, VARUJTE! PRAVDA ZVÍTĚZÍ NAD LŽÍ! KDYŽ SE NENECHÁME A BUDEME TOMU VĚŘIT, ZVÍTĚZÍ!

 32. Tohle je dobré Says:

  Dobrý komentář: Tak jsem se podíval na kousky videí té alue loskotové, těch posledních co natočila, nešlo dodívat se až do konce, fakt ne. Jako holka se mi moc nelíbí, nevím, jestli by se někomu mohla líbit, možná ano. Nic nedokázala, strašně nesympatická. Zdá se mně, že se nějak snaží schválně si rozšířením kamery rozšiřovat kzicht, aby vypadala líp, než vypadá doopravdy. Napatlaný make up (nebo jak se to píše) na hubě, aby u morčat vypadala líp. Taky to, jak tlemí někde, do zrcadla, nebo kde, aby si zkontrolovala, jestli se tváří sympaticky, je to všechno nahrané. Ta holka je úplný debil. Všechno hraje. I to, jak se vyjadřuje, jak mluví, jak se tváří, zajímalo by mně, koho zase vykrádá, čí způsob mluvení. Jenom kopíruje.
  Ona je takový příklad, jak může dopadnout někdo, kdo nic neumí, ale nějakým divným převráceným způsobem ve své hlavě se domnívá, že je snad dobrý.
  Tak teď nevím, psychiatr, nebo rovnou Bohnice? Nebo vězení, doživotní. A už navíc není nejmladší. Je to takový zlodějský odpad ze staršího masa. Vyber si skoro starucho Loskotová, víme, že tu chodíš šmírovat, abys pak mohla krást slova a používat je do svých kradených článků. Vyber si, kde budeš žít dalších 50 let. My tě tady, ani nikde jinde nechceme.

 33. ALUE JE ŠMEJD Says:

  Alue k Loskotová? Co všechno hroznéHo už provedla, nevím, jak ji za to správně pojmenovat.
  Asi tohle pojmenování k ní sedí: je to ta největší NESTVŮRA, jakou znám a jaká existuje. Tento plagyátorský M,RD zabil svoje zvíře, vykradl web o morčatech, ubližuje lidem kdekoliv přijde. Je to zmetek, kterého nemá nikdo rád. Nic neumí, nemá talent ani smysl pro humor, žádné nápady, všechno kopíruje a krade. Dokonce i názvy článků, které má v tom mizerném blogísku a o kterých lže, že jsou její články, ukradla, ty názvy nemá ze své hlavy.
  Také všechno, co říká na těch svých děsných videích, a jak to říká má nazkoušené dlouho předem. Dělá to tak, že nejdřív od někud ukrade text, pak se ho naučí na zpamět a pak si „hraje“ na chytrou holku. Dokonce i to, jak se tváří, jak se hýbe má naučené, jako cvičená opice. Kdo není úplně hloupý, tak mu to docvakne.

  V nějakém videu zase lhala, že od starších lidí se může něco naučit, protože mají zkušenosti. Hlavní věc neřekla, že ona tyto zkušenosti těch starších lidé KRADE a vydává je za svoje. Nedávno ale ještě tvrdila, že ona je jediná, kdo všechno ví. Zítra řekne zase něco jiného, než dneska a včera řekla něco jiného, než řekla předevčírem. Tento vyschlý, polodementní ZMRD sedí doma spoustu let, válí si prdel a nemá nic co pořádně dělat. Živí se prolízáním internetu, knih, kde vybírá všechno, co pak dá na svůj zrůdný blogísek a práci, zkušenosti jiných si přivlastní. Používání cizích slov ve větách i mluvení všechno „jistí“, aby lži o tom, že je trochu chytřejší, než ve skutečnosti, vypadaly věrohodněji. (To byla rada toho druhého podv. TM.)
  Tato zrůda si několik let před kamerou doma cvičí, jak se bude tvářit, aby vypadala trochu chytře, protože je dost blbá. Co je asi nejhorší, že za těma jejíma úsměvama, lhaním, hraním, že je hodná, se ukrývá hrozný, zlý ZMETEK.
  Loskotová taky přepisuje staré články, ve kterých už před tím byly lži a kradené věci, teď tam ještě přidává věty, které ukradla od těch „starších a zkušených“. A samozřejmě jsou z „její hlavy, jak tvrdí“.
  Tahle „KRIMINÁLNICE“, která se živí vykrádáním a kopírováním všeho, na co přijde, po smrti přijde do pekla, kde bude mučená navždy. Tak zlého šmejda nikde nenajdeme. Její mama ji raději měla POTRATIT.
  Ale tohle je jenom trochu z toho, co všechno špatného dělá a udělala. Špatných věcí dělá mnohem víc.
  Nechápu, jak to, že téhle nestvůře ještě nikdo nedal pořádně do držky, protože její nestvůrné činy se úplně nepodobají normálnímu chování.

  ZRŮDO Loskotová, ty bys měla být upálená na hranici. Někdo by to měl udělat. Ty mezi lidma nemáš co dělat, ty zlodějská, prolhaná nestvůro s divným obličejem..

 34. mercy Says:

  Taky chci, aby mi Alue přestala bezdůvodně škodit.

 35. send Says:

  Alue K. Loskotová je veľmi, naozaj veľmi nebezpečná, zlá, vyšinutá psychopatka, ktorá ubližuje ľuďom aj zvieratám.. Navyše to staré chlapisko René Koukal, sa ktorým žije jej vymýva ten jej malý, hlúpy mozoček. Neviem ani o jednom článku, ktorý by písala sama, všetko kradnuté.
  Nepoznám divnejšiu babu, všetko má naučené, ako opice, ako a kedy sa bude usmievať, kedy žmurkne, to je príšerné. A to jej kradnutie, to je kapitola sama pre seba!
  Takým ,,štetkám’“, nie že by sa tak snáď živila, myslím, že snáď nie, aj keď u nej jeden niekedy nevie, by mali ľudia rozbíjať držky.
  Už nie je najmladší, pekná tiez nič moc, a to koľko zla už narobila, má dávno sedieť vo väzení, lebo nekde na psychiatrii, parchantka škaredá.
  Stále klame, keď jej na to niekto príde, tak tieto lži vyvracia stále ďalším klamaním, opakuje to stále dookola.
  Sú to naozaj veľmi zlí ľudia, ona aj ten rené koukal.

 36. Luz Says:

  Nemyslím, že je na místě nechat to být (jak bylo zmíněno dříve, už před 2 roky…)
  Ten balvan a koukání na sluníčko je jen jedna kapka.
  Mezi blogy na téma ezoteriky je to jeden z nejznámějších. Ovlivňuje hodně lidí, hlavně mladých, svými manipulativními texty. Šíří manipulace a propagandu pro Rusko, rasismus, proti všem ostatním náboženstvím a duchovním směrům, proti vědám. Zdá se mi nebezpečná v tom, jaký má vliv, hlavně na ty puberťáky, kteří jí to nekriticky baští. Navíc nepublikuje komentáře, které jejím manipulacím oponují!

 37. pro Luz Says:

  Ahoj Luz z 1. listopad 2018, blog Aluška.org a všechno kolem té nány Alue Loskotové je jenom lež a hloupé blbosti. Ona žádný vliv nemá, všechno je to práce reného koukala ing. alias tomáše marného. Ona je jenom loutka, která nerozumí těm tématům, které ty tady zmiňuješ. Je v podstatě něco jako „debil“, narcistka a zlý člověk. Ten blog je celkově zrůdný, obsahuje jenom kradené názory a vymyšlené blbosti, má docela dobrou návštěvnost, ale i to je práce koukala, ne zásluha téhle debilky. Opsané knihy, vykradený obsah jiných blogů o ezoterice. Pro mladé je nebezpečný, protože naletí čemukoliv, u dospělých je to spíš blbost těch lidí a o to tady asi jde koukalovi, prodávat blbosti za velký peníze hloupým lidem a plnit si kapsy prachama. Mladí si myslí, že blog píše holka, ale za tím vším stojí koukal, její „práce“ po domluvě s koukalem je krást názory jiných a hrát si na chytrou, přetvařovat se že je chytrá. Styl psaní vůbec není její, jenom napodobuje. Ten blog je opravdu zrůdný. A taky používají černou magii, to dneska „umí“ skoro kde kdo, podle knížek se to naučí dokonce i takový debil, jako Loskotová Tohle už nejsou lidi, ale zrůdy. Svoje o tom ví i lumen z angelum lucis, Loskotová s marným očernili její práci a blog. Očerňujou každého, komu závidí, a kdo se vyzná víc než oni, a to je skoro každý.

 38. MALÉ SRDCE propaguje ALUE podvodnici Says:

  Tak lidi, tady je rozhovor (pozor je NEDÁVNO PŘEPSANÝ! A je v něm plno lží a názorů, které Loskotová UKRADLA jinde) všechno v rozhovoru je cíleně psané tak, aby to vypadalo, že ta podvodnická Alue, která je normálně takový „blbeček“, ve skutečnosti něco umí a něčemu rozumí. Čí je ten rozhovor práce, kdo ho psal nevíme, ale ta hloupá plagyátorská podvodnice Alue ne, nebo jí někdo pomáhal, jako vždycky.
  Bohu žel, muž který si říká MALÉ SRDCE asi taky patří ke skupině šmejdů Marný, Loskotová a další. Vystupuje i na plagyátorském blogu plném podvodů a lží aluška. org. Takže, buď k nim patří a podílí se na hnusné a amatérské manipulaci s lidma, nebo je taky možné, že je to nějaký hodně labilní člověk, který je dobře ovlivnitelný těmi šmejdy a nechá sebou manipulovat. Jinak by nedovolil tenhle starý rozhovor přepsat a dát ho tam v nové podobě.
  Tihle lidi jsou nejhorší hlupáci a zároveň šmejdi, jaké známe. Jsou zlí, kopírují, opičí se, lžou, kradou práci jiných. Loskotová je hloupá nána, která se přes internet vydává za úplně někoho jiného, než je běžně mimo internet. Je hloupá a v hlavě má „hovna“.

  Číst ten rozhovor nemá moc cenu celý, protože nic z toho, co je tam napsané, NENÍ PRAVDA. Nejhnusnější jsou nové komentáře pod tím rozhovorem nějakého astona a malé srdce mu tam ještě odpovídá a „děkuje“ za „krásný“ rozhovor. To je nej hnus. Z toho chlapa malé srdce máme husí kůži. Manipulace a lži!

  Napište jim tam něco do komentářů, šmejdům, až budeme mít víc času, taky napíšem.
  Nemáme to marné.

  https://male-srdce.cz/rozhovor-s-alue/#comment-130

  ten jeho blog se snad jmenuje malesrdce.com

 39. Alue PŘETOČILA staré video - MANIPULACE Says:

  MANIPULACE
  Alue k. Loskotová, která se 11 let válí doma na řiti a má hodně času přetáčí starší videa, jedno z nich najdete s názvem (Aluška.org AlueButterfly Odpovědi). Nacpala do něho všechno KRADENÉ A VYMYŠLENÉ, OPSANÉ OD JINUD. Ta stárnoucí bába Alue to má v hlavě „vybrakované“.
  Titulky v úvodu píše: „námět: Společná práce čtenářů.., doprovodný obraz“ (to slovo vzala kde? Kde to zase ukradla, koho kopíruje! Má to ukradené z knihy, blogu, časopisu!? Tady je úplně jasné, že to nemá ze své prázdné hlavy. Dál píše: „snímek je určen k volnému šíření“ (zase okopírované slova, je to plagyátorka) Pokračuje: „Pár slov k obrazovému záznamu“ (zase okopírované vyjadřování od někud) Pak se falešně „omlouvá“, že mluvené slovo bude zasahovat do obrazového záznamu (zase okopírované vyjadřování někoho jiného) Prý: „proto jsou občasné vtipné repliky součástí filmu pro jeho okořenění“ (není její, zase ukradeno od jinud) Snaží se být vtipná, protože lidi ji kritizujou, že si pořád na něco „hraje“ a vtipná není. Tak aby dokázala, že vtipná je (ve skutečnosti NENÍ), tak se okopíruje nějaký vtip od někoho jiného. Všechno, co tam pak píše je okopírované, nemá to ze své hlavy, pak mluví nějaké otázky, které si sama vymyslela, možná kromě první a odpovídá na ně podle toho, co vyčetla v knížkách, blozích. Překrucuje, lže, je tam něco i o duté zemi, protože lidi na ni nadávají, že lže, tak se manipulacemi a hloupým lhaním vykrucuje z pravdy, že tvrdila, že my žijeme v duté zemi. Teď to zní tak, že ona vlastně svůj názor nevnucuje, je to prý jenom její názor. Zase lži! Pak tam říká, že lidi mají používat selský rozum, zase někde opsala. Ona ho ale nepoužívá. Na konec tam nacpala „propagaci“ svého blogísku plného lží, kradených zkušeností jiných blogerů, spisovatelů. Pak ještě píše, že ona je jediný originál ostatní kopie. Je to strašné, ona je opravdu hnusná ZRŮDA, jak o ní lidi říkají, je to pravda. Ani ten hlas, kterým mluví není její, má ho nacvičený. Někdo už to o ní psal a je to pravda. Ona je opravdu hrozná pič…
  To video natočila kdysi, už hodně dávno a teď to „jako“ vypadá, že vlastně už tehdy byla taková „rozumná“ a tak „hezky“ se vyjadřovala a psala. Tento debil je opravdu velmi nebezpečný pro všechny. JENOM škodí, lže, překrucuje. Samotnou by jí taková manipulace asi nenapadla, ona sice lže asi odjakživa, ale to své lhaní by udělala jinak. To poradil pán Tomáš marný alias rené koukal. Jestli o ní zase někdo napíše pravdu, tak se zase natočí, nebo přetočí video, napíše článek plný překrucování, lhaní. Převlíkají kabáty, lžou, kradou. Alue Loskotová je retardovaný šmejd, je to pravda, pravda, pravda.
  JSOU TO ŠMEJDI ŠMEJDI ŠMEJDI ŠMEJDI ŠMEJDI
  Do vězení s nima! Do vězení!

 40. Sha Says:

  Na web Alue sem chodil rad…
  Byl sem v te dobe ztraceny,cerpal sem tam NADEJI a pozitivni mysleni…

  Problem byla POMALA zmena na negativni web a opet sem spadl do deprese a tentokrat do dlouhodobe…

  ALue preju at se smazi v pekle…

 41. to je blbost Says:

  Sha, květen v 9.01 pm, na tom debilním blogu debilní Alue Loskotové nikdy nebylo pozitivní myšlení, ani naděje: Ona od začátku lhala, že komunikuje s andělama a podobné blbosti. Všechno ale ukradla z knížek. Takže tobě a jiným jenom lhala, je to lhářka, zlodějka, svině, která patří „katovi“.

Leave a Reply